You are here

Co to jest kratka leduchowskiego i jak ją wykorzystać?

Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/includes/menu.inc).
Kiedy patrzymy na świeżo tynkowaną ścianę, możemy sobie nie zdawać sprawy, iż pod spodem jest być umieszczona blaszana siatka, jaka ma za zadanie uzbroić położoną warstwę i zabezpieczać ją przed uszkodzeniami czy też powstającymi szczelinami.

obrazek - mieszkanie
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com
Dobrze jest pamiętać ten fakt, gdy planujemy remont domu czy też mieszkania, gdyż dzięki temu możemy zagwarantować sobie trwałość naszych ścian. Właśnie w przypadku konieczności wzmocnienia tynków wykorzystywana jest siatka leduchowskiego, jaka wytwarzana jest ze specjalnej blachy cięto-ciągnionej. Mamy tutaj możliwość aby dobrać właściwe parametry takie jak chociażby grubość blachy albo też rozmiar oczka. Jej wyjątkowa budowa pozwala na wzmocnienie nakładanych warstw tynku tak, że zachowuje on swe właściwości przez naprawdę długi okres. Dzięki takiemu rozwiązaniu zmniejszamy także ryzyko wystąpienia pęknięć w późniejszym okresie. Siatka sprzedawana jest w rolkach, co sprawia, że jest bezproblemowa podczas przewożenia. Wypada dodać, że może ona być wykorzystywana także w pomieszczeniach wewnętrznych jak i na zewnętrznych elewacjach. Ponadto, używa się jej przy ocieplaniu budynku pod warstwą styropianu. Jeśli chodzi o inne przydatne produkty metalowe, to warto sprawdzić wycieraczki metalowe, które wykonane są z innego rodzaju blachy aniżeli wspomniana wcześniej siatka - (https://centrumstyropianu.pl/82-siatka-elewacyjna) leduchowskiego. Okazuje się, że takie wycieraczki doskonale sprawdzają się szczególnie przy wejściach do większych budynków o sporym natężeniu ruchu pieszych. Poza tym doskonale zbierają różnego rodzaju brudy takie jak błoto czy śnieg. Natomiast mocna konstrukcja powoduje, że produkt ten posłuży nam przez wiele lat.

Gdy wynajmiemy ekipę remontową, warto jest zadać pytanie o to jakich materiałów używają i jak na przykład chcą zagwarantować nam wytrzymałość nałożonego tynku. Jeśli ekipa nie korzysta z wyżej wspomnianej metalowej siatki, to trzeba im to zasugerować. W ten sposób będziemy pewni, że nasze ściany zachowają swój wygląd na długi czas, a my nie będziemy musieli zajmować się klejeniem pęknięć w tynku. Znajomość takich drobnych detali jest w stanie nam naprawdę pomóc oraz zaoszczędzić czas jak i pieniądze.