You are here

Czas coś zmienić w swoim życiu, czyli kupujemy własne M

Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/includes/menu.inc).
W życiu każdego człowieka przychodzi moment, kiedy należy opuścić dom rodziców. Nikt nie chciałby mieszkać z rodzicami aż do momentu ich śmierci. Kupno nowego mieszkania to marzenie dużej grupy osób. Powiązane jest to przede wszystkim z koniecznością zaciągnięcia ogromnego kredytu, ale mimo to nie brak zainteresowanych, które na taki krok są nastawione. Obecnie hitem są mieszkania rynek pierwotny.

Mieszkania z rynku pierwotnego
Author: Marc Willmore
Source: http://www.flickr.com
Chcąc zakupić mieszkanie, warto nastawić się na takie z rynku wtórnego oraz pierwotnego. Rynek wtórny to mimo wszystko bardziej atrakcyjne ceny, co dla sporej grupy ludzi jest sporym plusem. Decydując się tak naprawdę na tego rodzaju mieszkanie, należy wiedzieć, że będzie wymagało dużego remontu. mieszkania rynek pierwotny które obejmują to rozwiązania droższe, ale jednak stojące na o wiele wyższym poziomie.

Jeśli chodzi o rynek pierwotny, to wybierać należy między nieruchomościami w stanie deweloperskim, a tymi, które kreśli się mianem mieszkań pod klucz. Mieszkania z wykończeniem to doskonałe rozwiązanie dla tych, którym będzie zależało na możliwości ekspresowego wprowadzenia się do wnętrza. Mieszkania z wykończeniem to mimo wszystko mieszkania, z których wykonane są już podłogi, a ściany nie będą wymagały tynkowania. Dzięki temu moment wpisania się do nowego lokum nie jest odkładany w czasie. Takie nieruchomości kosztują mimo wszystko dużo więcej niż mieszkania w stanie deweloperskim, które wymagają jeszcze kilku dość prostych prac.

Nastawiając się na zakupienie mieszkania, należy pamiętać o tym, aby decyzję tą dość mocno zaplanować w czasie. Liczy się jednak lokalizacja mieszkania, która może być dostosowana do danych potrzeb. Wybierając spore miasto, warto postawić na lokalizację tak naprawdę jak najbliżej naszego miejsca w którym pracujemy. Wówczas nie należy będzie codziennie pokonywać kilku czy nawet kilkunastu kilometrów, aby dotrzeć do miejsca pracy. Nie bez znaczenia jest także metraż oraz ilość pokoi w mieszkaniu. Równocześnie trzeba pamiętać, że im potężniejsze będzie mieszkanie, tym więcej trzeba będzie za nie zapłacić. A to już nie każdemu będzie odpowiadało. Także lokalizacja w bardziej pożądanym miejscu podnosi poważnie cenę.