You are here

Czas się wyprowadzić, czyli kupujemy swoje mieszkanie

Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/includes/menu.inc).
Swoje własne mieszkanie jest marzeniem wielu rodzin w Polsce, jakie z różnego powodu nie mają możliwości jego zakupu. Jak się obecnie szacuje, na rynku nadal jest niedobór naprawdę dużo lokali, aby zapewnić mieszkaniowe potrzeby naszego narodu.

Taka tendencja jest coraz bardziej widoczna, a w cennikach często zaczynają się pojawiać mieszkania wykończone pod klucz. Co prawda ich cena będzie trochę wyższa, niż mieszkań niewykończonych, jednak ogromną zaletą jest to, że można będzie w nich zamieszkać od razu. Poza tym z reguły wyjdzie to trochę taniej, niż w przypadku samodzielnego wykańczania, gdyż większy deweloper liczyć może na znaczne zniżki przy zakupie materiałów budowlanych, więc i cenę będzie mógł zaproponować bardziej korzystną. Jeśli ktoś będzie się nastawiał na wysoki standard mieszkań, to w czasie stawiania i wykańczania budynku może próbować w jakiś sposób ustalić szczegóły z deweloperem.

Dopiero kiedy wiemy, co, w którym miejscu i za ile pragniemy zakupić, można przejść do etapu ostatecznego wyboru mieszkania. Wskazane jest przy tym zwracać uwagę na rozkład pomieszczeń jak też ich ustawność, pomnąc przy tym o kierowaniu uwagi na widok za oknem oraz kwestię światła słonecznego. Jedni wolą jeśli do sypialni wpada wschodzące słońce, drudzy wręcz na odwrót. Praktycznymi bonusami będą balkon oraz piwnica lub komórka lokatorska. Nie są to elementy niezbędne do komfortowego zamieszkania, jednakże ułatwiające życie (strona warta odiwedzenia).

Mieszkania z rynku pierwotnego
Author: Marc Willmore
Source: http://www.flickr.com
Pragnąc zakupić mieszkanie, należy zdecydować się na takie z rynku wtórnego oraz pierwotnego.

Jeżeli zaciekawił Cię opisywany artykuł, to kliknij na odsyłacz do źródła (http://www.multibed.pl/oferta-dla-firm/), jaki zaprowadzi Cię do wartościowej strony - ona starannie opisuje ten temat.

Rynek wtórny to praktycznie bardziej atrakcyjne ceny, co dla sporej grupy osób jest sporym plusem. Decydując się jednak na takie mieszkanie, trzeba wiedzieć, że może ono wymagać generalnego remontu. mieszkania rynek pierwotny (pod tym adresem szybko zdobędziesz podpowiedź) które obejmują to opcje droższe, ale tak naprawdę stojące na o wiele wyższym poziomie.

Poza tym odpada konieczność szukania ludzi do prac wykończeniowych i zakupywania wszystkiego, co wbrew pozorom zabiera dużo czasu. Jak się okazuje tego typu mieszkania cieszą się coraz większą popularnością, gdyż klienci doceniają zalety jakie z nich płyną. I niewykluczone, że za jakiś czas na rynku mieszkania wykończone w taki sposób będą w większości.