You are here

Czy dobrze jest wybrać bardzo jasne listwy przypodłogowe? Jakie mamy najbardziej popularne rodzaje listew?

Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/includes/menu.inc).
Kiedy już położyliśmy naszą ładną i nową podłogę używając paneli, to właśnie jest moment na listwy przypodłogowe. Na rynku dostępnych jest dużo typów takich listew. Czy białe listwy do aby właściwy pomysł? Jak wygląda wybór, jeśli chodzi o typy listew?

Gdy chodzi białe listwy przypodłogowe, to mogą one być wspaniałą dekoracją pokoju.

Prezentowany tekst omawia rzeczywiście ciekawe kwestie, jednak sprawdź jeszcze tamto opracowanie (http://www.ulpa.com.pl/kategoria-produktu/odkurzacze-przemyslowe/odkurzacz-do-pylow-szkodliwych/) - z pewnością stwierdzisz, że są godne uwagi.

Niektórzy boją się tego rozwiązania, ponieważ białe listwy są dość odważne, natomiast trzeba powiedzieć, że całkiem niepotrzebnie, bo rezultat, jaki dają jest bardzo wyjątkowy. Gdy (http://domymax.pl-naciśnij ten odnośnik) przy tym wybierzemy listwy trochę wyższe, aniżeli standardowe, to przestrzeń zyska całkowicie inny klimat. Możemy wybierać pomiędzy listwami bardziej zdobionymi, jak i bardzo prostymi. To zależy, jaki efekt chcemy otrzymać. Dobrym pomysłem okażą się listwy już od razu lakierowane. Gdy nie mamy zamiaru w przyszłości przemalowywać to możemy od razu zdecydować się na materiał lakierowany. Tego typu listwy mają ładny połysk, a przy tym są odporniejsze na wilgoć.

listwy przypodłogowe w mieszkaniu
Author: Jacek Becela
Source: http://www.flickr.com

Spory wybór mamy, gdy chodzi o listwy mdf. Mamy wiele ich różnych wzorów i barw. Są one dość wytrzymałe na uszkodzenia, a do tego ich cena jest atrakcyjna. Na tle wykonanych z drewna listew tego typu wyglądają bardzo atrakcyjnie, jeśli chodzi o koszty. Natomiast na pewno listwy drewniane prezentują się wyjątkowo szlachetnie. Jeżeli zrobiliśmy podłogę drewnianą, to po prostu inny rodzaj listew może nie prezentować się tak ładnie, a wręcz prezentować się dość tandetnie. Dość powszechnym rozwiązaniem są listwy PVC, jakie są dość tanie. Można je kupić w wielu wzorach oraz barwach, razem z łącznikami maskującymi.

Z pewnością wybierając listwy przypodłogowe duże znaczenie mają tutaj wydatki. Natomiast gdy mamy piękną, drewnianą podłogę, to nie ma sensu szukać oszczędności na listwach przypodłogowych i dobrze jest wybrać również drewniane. Należy również pomyśleć czy chcielibyśmy, by listwy takie miały duże walory pod względem dekoracyjnym, czy może też chodzi nam bardziej o zwykłe zakamuflowanie zakończeń podłogowych paneli. Opłaci się jednak połączyć funkcjonalność z ładną estetyką.