You are here

Dlaczego tak ważny jest montaż detektorów, jakie potrafią wykryć groźne groźne w powietrzu? Co dobrze jest mieć w swoim domu?

Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/includes/menu.inc).
W każdym domu należy zwracać uwagę na sprawę bezpieczeństwa. W mieszkaniach dzieje się bardzo wiele wypadków, jakich przyczyną są wadliwe urządzenia, nasza nieuwaga, a czasem również lekceważenie wielu spraw, o jakie należy zadbać. A trzeba powiedzieć, iż konsekwencja tego rodzaju zachowania może być bardzo tragiczna w skutku.

mieszkanie - rzut
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com
Przykład to choćby różnego rodzaju zatrucia. W mieszkaniu, gdzie używamy gazu dobrze by znalazł się detektor nieszczelności instalacji gazowych. To sprzęt, który jest w stanie uratować nas, bo jak wiemy gaz jest substancją ogromnie pomocną, lecz także ogromnie niebezpieczną. Nawet jeśli stosujemy ją w zgodzie z przeznaczeniem to mimo wszystko należy uważać na niebezpieczeństwo. Wspomniany wcześniej detektor będzie przydatny w domach, które ogrzewa się za pomocą gazu, jak również w kuchniach, w jakich używa się kuchenek gazowych. Natomiast warto również sprawić sobie tego typu czujnik w garażu, jeśli mamy auto na LPG. Szczególnie, jeśli garaż(zobacz odpływ liniowy garażowy 5m) jest połączony z domem.

ogląd - mieszkanie
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com
Montaż detektorów gazu w przypadku instalacji gazowych jest tak ważny, jak założenie czujników czadu tam, gdzie istnieje ryzyko zatruć. A należy wiedzieć, iż przyczyną tragedii może być kominek, kocioł w kotłowni, abo choćby piecyk (czytaj w serwisie) do wody w łazienkach. W miejscach, gdzie może wystąpić zagrożenie dobrze jest założyć tego typu czujnik tlenku węgla, jaki poinformuje nas o niebezpieczeństwie. Kłopot bowiem polega na tym, że tlenek węgla nie posiada zapachu, ani go nie widzimy, z tego względu sami nie będziemy w stanie zorientować się na czas i zareagować.

Pamiętać trzeba, że gdy chodzi o różnego rodzaju czujniki, to nie powinniśmy w ogóle mieć wątpliwości czy je montować. Czasami myśląc o sprawach finansowych nie wdrażamy tego typu rozwiązań, jednak trzeba tutaj powiedzieć, że oszczędzamy na własnym życiu i zdrowiu. Na pewno często słyszymy o historiach z tragicznym zakończeniem, których wszak dało się uniknąć, gdyby po prostu zachować te podstawowe środki ostrożności. Lepiej takich błędów nie robić. Sporo ludzi w kraju przekonało się już, iż jest to urządzenie, jakie po prostu trzeba posiadać w mieszkaniu.