You are here

Jaką rolę pełnią ściany oporowe? Co warto o nich wiedzieć?

Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/includes/menu.inc).
Mur oporowy, inaczej ściana oporowa, jest samodzielną budowlą w formie ściany. Wymienia się rozmaite jej rodzaje. Kolejnym sposobem będzie użycie stalowych profili, sprawdzają się one dobrze w niejednym przypadku, ale nie są najładniejsze. Można także wykorzystać mury oporowe, to znaczy gotowe elementy, które stawia się zwyczajnie obok siebie, tworząc tym samym odpowiednio mocną konstrukcję.

To ostatnie wyjście cieszy się coraz większą popularnością, głównie ze względu na koszty i łatwość montażu. Zrobienie murku taką techniką będzie bowiem zajmować dużo mniej czasu niż metod wcześniej wymienionych. Nie są potrzebne żadne skomplikowane roboty, związane czy to z szalowanie, czy głębszymi wykopami, bo takie gotowe murki po prostu się kładzie na równej powierzchni.

firmy - tableau
Author: Marcin Polak
Source: http://www.flickr.com
Oporowe mury wykonuje się z odpowiednio wytrzymałego betonu, z obowiązkowym zbrojeniem w środku.

Jeżeli zainteresował Cię ten wpis, to do zobaczenia (https://belbazaar.pl/46-meble-debowe-lisboa) mamy nowe treści na stronie, którą opracowaliśmy pod podanym linkiem.

Przez to są one w stanie wytrzymać spore przeciążenia, a co za tym idzie w skuteczny sposób zabezpieczyć miejsce, w którym zostały ustawione. Najczęściej posiadają one kształt litery L, dzięki czemu znane są częściej jako elki betonowe ((poznaj dodatkowe informacje)). Niektóre modele mają jeszcze trochę wysuniętą drugą część ramienia, daje to jeszcze większą stabilność na przewrócenia, niż przy klasycznej konstrukcji. Producenci tych elementów oferują ich duży wybór, dzięki czemu bez żadnego problemu powinno się coś udać wybrać spośród oferty dostępnej na rynku.

Przez to są na tyle mocne, że będą sobie dawać radę w miejscach, w jakich się je postawi. Murki zależnie od przeznaczenia posiadają też różne kąty nachylenia. Przeważnie produkuje się je pod kątem prostym, lecz w części części do wózków widłowych hyster zastosowań znacznie lepiej sprawdzać się będą przy niewielkim nachyleniu. Spora ilość producentów zajmujących się produkcją tego typu murków produkuje je na konkretne zamówienie, według potrzeb odbiorców. Wystarczy podać parametry murku, jego wymiary i rodzaj betonu, a następnie za jakiś czas odebrać zamówienie - kliknij.

Dzięki temu są na tyle mocne, że dają sobie radę w miejscach, w jakich się je postawi. Murki zależnie od przeznaczenia posiadają też różne kąty nachylenia. Najczęściej produkuje się je pod kątem prostym, lecz w niektórych przeznaczeniach znacznie lepiej sprawdzają się przy niewielkim nachyleniu. Spora ilość producentów które się zajmują wytwarzaniem takich murków wykonuje je na konkretne zamówienie, według wymagań klientów. Wystarczy podać parametry murku, jego rozmiary i rodzaj betonu, a następnie za jakiś czas odebrać swoje zamówienie.