You are here

Jak upiększyć dom niewielkim kosztem, czyli najróżniejsze zastosowania kamienia ozdobnego

Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/includes/menu.inc).
Jeśli chcemy upiększyć zewnętrzny wygląd naszego domu, nie tracąc przy tym zbyt wiele pieniędzy, warto zastanowić się nad zastosowaniem dekoracji wykonanych z ozdobnego kamienia. Stanowi on materiał, który niezwykle elegancko wygląda i niewątpliwie podkreśli wyjątkowy charakter naszego domu.

Ogrodzenie kamienne
Author: Betafence
Source: Betafence
Elewacje kamienne nadadzą naszemu budynkowi ponadczasowy, a jednocześnie praktyczny charakter. Uzyskany przez nas efekt zależy od tego, czy ułożymy kamień na całej ścianie, czy tylko na pewnym fragmencie. Należy jednakże uwzględnić fakt, że elewacja zrobiona całkowicie z kamienia może sprawić, że nasz dom będzie prezentować się za poważnie. Elewacje kamienne są także dużo bardziej wytrzymałe niż standardowe tynki i bez wątpienia posłużą nam przez dłuższy czas, radując oko estetycznym wyglądem. Poza tym sztuczny kamień wykazuje odporność na niekorzystne działanie czynników pogodowych, jak również nie odbarwia się pod wpływem ostrego słońca. Niebanalną dekoracją terenu otaczającego dom mogą być również ogrodzenia gabionowe.

Umożliwią nam one prywatność i ochronią nas przed ciekawskimi spojrzeniami z zewnątrz, jak również podkreślą elegancki charakter domu. Ogrodzenia gabionowe od producenta (tutaj szybko odnajdziesz odpowiedź) niestety również prezentują się dość masywnie. Możemy jednakże załagodzić ten efekt, sadząc obok nich kolorowe kwiaty, które subtelnie rozjaśnią kamień i nadadzą mu łagodny wyraz. Sztuczny kamień doskonale posłuży także do ułożenia podłogi tarasu czy balkonu. Piękno koloru kamienia możemy wtedy jeszcze bardziej wyeksponować, stawiając tam meble wykonane z drewna o ciemniejszym odcieniu. Zestawienie takie będzie się ładnie prezentować i sprawiać przytulne wrażenie – sprawi to, że zyskamy wygodne miejsce do spędzania letnich chwil z rodziną. Ciekawym uzupełnieniem tak urządzonego balkonu może być także grill wykończony płytkami z ozdobnego kamienia.

Zobacz atrakcyjną ofertę ogrodzeń na http://www.metallko.pl/.

Ozdobny kamień jest materiałem uniwersalnym – możemy go wykorzystać do udekorowania niemalże każdej powierzchni, akcentując w ten sposób jej ponadczasowy charakter. Nie należy jednak przesadzać – za duża ilość dekoracji z kamienia może sprawić, że nasz dom będzie prezentował się poważnie i nieprzystępnie, zniechęcając mieszkańców do spędzania w nim czasu.