You are here

Jaki najlepiej wybrać piec? Czy modele z podajnikiem paliwa będą dla nas właściwe?

Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/includes/menu.inc).
Kotły z podajnikiem paliwa są naprawdę praktyczne, a najbardziej znane są dzisiaj kotły retortowe, z podajnikiem ślimakowym oraz zasobnikiem paliwa, do którego należy wsypać zapas ekogroszku. Wystarcza to na parę dni palenia. Tego typu kotły mają wysoką sprawność, jest z wyższej półki spośród węglowych kotłów.

Piec na miał
Author: Krzysztof Lis
Source: http://www.flickr.com
Dość popularne są również piece z podajnikiem tłokowym, które są w sumie tak samo często stosowane jak wspomniany we wstępie model. Automatyczny podajnik paliwa funkcjonuje dzięki silnikowymi elektrycznemu, wymaga więc zasilania dwustu trzydziestu V. Węgiel podawany jest do paleniska retortowego od dołu. Spycha z tamtego miejsca popiół, jaki pozostaje po spaleniu wcześniejszej porcji paliwa.

Sprawdź kolejny istotny artykuł (https://www.bmeters.pl/pl/zdalny_odczyt_wodomierzy/182/), by wysondować dużo szczegółów na interesujący Cię temat. Zapraszamy i życzymy miłej lektury!

W identycznym czasie do paleniska doprowadza się powietrze, wdmuchuje je w określonej ilości wentylator.

Prędkość podawania paliwa, lecz również intensywność nadmuchu regulują się automatycznie. Steruje tym mikroprocesor, który jest w stanie współpracować z czujnikami temperatury w pomieszczeniu albo na zewnątrz budynku. Powinniśmy pamiętać, że w zasobnik paliwa wyposażone są również piece na miał. Jest jednakowoż różnica, gdyż zamiast podajnika ślimakowego, który transportuje paliwo w sposób ciągły, to najbardziej często podajnik tłokowy, który dostarcza do paleniska określoną porcję paliwa w czasie każdego ruchu tłoka.

Kiedy decydujemy się na kocioł, trzeba zwracać uwagę na miejsca zasobnika. Musimy mieć na uwadze, że węgiel jest dosyć ciężki, tak więc manipulowanie wypełnionym nim wiaderkiem będzie z pewnością utrudnione. Może się tak więc zdarzyć,, iż pokrywa zasobnika znajdzie się za wysoko. Jak wybierzemy kocioł retortowy, w jakim będziemy palić ekogroszkiem, to nie zapominajmy, iż najlepiej skorzystać z uziarnienia od pięciu do dwudziestu pięciu milimetrów i niskiej spiekalności Ri<20.

Pomimo to, możliwości produkcji tego typu paliwa są ograniczone, jednocześnie mamy dość duży popyt, więc czasami jesteśmy w stanie mieć problem, ażeby je kupić. Wielu znawców twierdzi, że w przyszłych latach będzie się tworzyło większą ilość paliw o wyższej spiekalności oraz szerszym przedziale uziarnienia, więc dobrze wziąć to pod uwagę. Dzięki temu dopasowujemy właściwy piec remont pieców przemysłowych cała polska oraz metodę palenia. Można oszczędzić tak czas i pieniądze.