You are here

Jakie istnieje wykorzystanie taśm led? W jakim miejscu powinniśmy je wykorzystywać? O jakich sprawach pamiętać?

Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/includes/menu.inc).
Taśmy LED to dzisiaj jedno z bardziej popularnych rozwiązań do oświetlenia ogrodów i domów. Z takiego powodu też na rynku wyszukać jesteśmy w stanie coraz większą ilość różnorodnych modeli, jak i konfiguracji taśm LED. Najistotniejsze plusy taśm LED to z pewnością elastyczność, możliwość wycinania nożyczkami, ale również podłoże samoprzylepne.

mieszkanie - widok
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com

Jak wybieramy taśmy LED, to trzeba zwrócić uwagę na dużą ilość parametrów świetlnych, a też to czy określona taśma ma odpowiednie atesty takie jak CE oraz ROHS. Nie powinniśmy nawet dodawać, że tak samo istotna jest jakość wykonania. Z takiego powodu taśmy słabszej jakości, czyli tańsze, mimo zakładanej żywotności do pięćdziesięciu tysięcy godzin, będą łatwiej się przepalały lub foxess t6 osłabiały intensywność świecenia już po kilku miesiącach. Zobaczmy również, co możemy dokupić do taśmy, czyli jakiego rodzaju oprawy do taśm led są oferowane.

Pomyślmy nad wykorzystaniem taśmy, gdyż od miejsca stosowania zależy konieczna jasność diod, szczelność, jak również konieczność zastosowania profilu aluminiowego, co oznacza profil alu led. Ażeby rozświetlić na przykład blat w kuchni albo schody potrzebujemy oświetlenia funkcjonalnego, tak więc do tego celu nadają się bardzo jasne taśmy led. Jeżeli zaś wymagamy podświetlenia dekoracyjnego, na przykład sufitów, ścian czy wnęk to wystarczy taśma o normalnej jasności.

Przejdź na mój serwis! Tam czeka na Ciebie nowa rewelacyjna dawka najlepszych wpisów na ów temat. Nie zwlekaj!

Ze względu na małe gabaryty, jak i elastyczność, taśmy LED są używane w miejscach trudno dostępnych dla pozostałych form oświetleniowych. Dzięki temu stosuje się taśmy właściwie w każdym miejscu, w każdym pomieszczeniu, jak również w hotelach, restauracjach oraz dyskotekach.

Ponadto, taśmy led używane są także na zewnątrz, jak ogrody czy podświetlenie podjazdu jak i elewacji. Taśmy LED bardzo często używa się w łazienkach lub innych pomieszczeniach o wyższej wilgotności. Są najlepsze do tego takie z klasą szczelności IP65. Dzięki nim można uzyskać nawet kolorowe efekty świetlne, określić jeden kolor albo sekwencję zmian kolorów. Do tego będzie niezbędny specjalny sterownik RGB, który dobiera się w zależności od długości taśmy. Jak widzimy, możliwości taśmy jest bardzo wiele, dlatego warto z tego skorzystać (zobacz najbardziej opłacalną ofertę na stronie).