You are here

Jakim sposobem wykorzystywać energię odnawialną przez cały rok

Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/includes/menu.inc).
Energia ze słońca magazynuje się w ziemi, w wodach a także w powietrzu. Obecnie możemy ją zużywać przy pomocy tak zwanej pompy ciepła i przez cały rok użytkować ją do grzania jak też podgrzewania wody. Wykorzystanie pompy ciepła wcale nie wymaga użycia komina!

pompa ciepła
Author: Isle of Man Government
Source: http://www.flickr.com
Wzmiankowana pompa wykorzystuje w dużej mierze odnawialne źródła energii jak też nie powoduje żadnej emisji szkodliwych substancji. Warto mieć na uwadze, że pompy ciepła (sporo więcej zobaczysz pod tym linkiem) eksploatują małą wielkość energii elektrycznej (około 25 procent mocy pompy). Oznacza to, że procent całkowitego zapotrzebowania na energię pokrywana jest energią otrzymaną bezpłatnie ze środowiska naturalnego.

Wzrastające koszty energii elektrycznej i coraz znaczniejsze obciążenie przyrody dają czytelny sygnał: czas najwyższy by począć myśleć o opcjonalnych formach pozyskiwania energii. To odnawialna energia jest energią przyszłości, a pompy ciepła są świetnym rozwiązaniem aby skutecznie użytkować tę bezpłatną energię (więcej w temacie: pompy ciepła). W taki sposób zdołamy być nie tylko w wyższym stopniu niezależnym, lecz również chronić środowisko naturalne.

Zapoznaj się z ofertą na http://microbud.pl/!

Pompy ciepła to przyrządy działające na tej samej zasadzie jak lodówka lub klimatyzacja.

Czy myślisz, że w sieci jest za mało godnych zarekomendowania materiałów? Jeśli chcesz odszukać naprawdę użyteczny portal, to zalecamy ten link (https://urbanski.pl/).

Ich zamiarem nie jest jednakże odjęcie ciepła od warzyw czy jogurtów ukrytych w chłodziarce, ale dostarczenie ciepła, zatem to, co lodówka wykonuje na zamienniku umiejscowionym z tyłu obudowy. W wielkim skrócie, pompa ciepła pobierając 1 kWh energii elektrycznej pobiera z otoczenia 1-4 kWh gorąca, a później w całkowitej ilości 2-5 kWh oddaje to ciepło do otoczenia. Pompa ciepła zapewnia więcej ciepła, aniżeli zużywa energii i dlatego jest tania w eksploatacji (mówimy, iż ma wskaźnik wydajności mniej więcej 2-5). Stąd uważa się, iż takie pompy ciepła są odnawialnym źródłem energii (dużą część gorąca oddawanego do budowli czerpią ze środowiska ).