You are here

Kilka słów na temat wykończenia wnętrz w kontekście parapetów oraz blatów łazienkowych

Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/includes/menu.inc).
Niezwykle ważne elementy w każdym domu, które wybierany na wiele lat, czyli parapety i blaty w łazience. Jak dobrać najbardziej odpowiednie materiały? Oto parę wskazówek.

blat kuchenny
Author: Graham Hill
Source: http://www.flickr.com

parapety wewnętrzne stanowią estetyczne wykończenia całego pomieszczenia. Nierzadko mają wpływ na komfort pomieszczenia - zatrzymują kurz, który unosi się znad grzejnika i powstrzymują mieszanie się ciepłego powietrza wydobywającego się grzejnika z chłodnym, który przedostaje się z okna. Jak zatem widać są ważnym detalem we wnętrzu, a jednocześnie powinny pozostać niemal niedostrzegalne na pierwszy rzut oka. Nie powinno się zbytnio ich eksponować, najlepiej dopasować je do stylu wnętrza.

Odpowiada Ci ten artykuł? Ekstra, ale kliknij jeszcze tu - przeczytasz tam bardzo użyteczny serwis (https://www.sklep.betaret.pl/pl/c/Hamulec/139), który także okaże się dla Ciebie interesujący.

Powinny być dobrane do zaplanowanego wystroju, ale także przeznaczenia użytkowego pomieszczenia. Tworzywo na parapet musimy więc dobrać biorąc pod uwagę jego wygląd, ale także właściwości.

W łazience parapet powinien być zrobiony z odpornego na wodę materiału, który nie chłonie wilgoci i nie zmienia swego wyglądu pod wpływem substancji zawartych w detergentach do mycia łazienek - najlepsze w w tej sytuacji będą kompozyty i płyty ceramiczne. Natomiast w salonie głównie zwracamy uwagę na estetykę, stąd w tym przypadku cenione są parapety z materiałów naturalnych - z kamienia i drewna lub pasywacja - alufinis.pl imitacji tych materiałów.

W każdym domu znajduje się takie pomieszczenia, który zazwyczaj urządzamy z myślą, iż wybrane wykończenie będzie nam służyło przez wiele lat. O ile lubimy nierzadko zmieniać aranżacje salonu bądź sypialni, to łazienka jest właśnie takim miejscem, w którym wykończenie dobiera się pod względem wyjątkowej trwałości. Niezwykle ważną rolę w tym przypadku odgrywa właściwy dobór blatu. blaty łazienkowe są obecnie dostępne w wielu wariantach, mogą być wyprodukowane z różnych materiałów, stanowić element szafki podumywalkowej bądź oddzielną konstrukcję.

Zwróćmy uwagę, iż obszar blatu to bez wątpienia najczęściej użytkowane miejsce w łazience, stąd blat musi być wykonany z wytrzymałego tworzywa, odpornego na wilgoć. Ważne jest także, aby współgrał z wystrojem wnętrza łazienki, ale też nawiązywał do estetyki reszty mieszkania. Warto także zaznaczyć, że blat to miejsce nie jedynie użytkowe, ale i dekoracyjne. To na nim zazwyczaj eksponujemy świece, najbardziej lubiane kosmetyki oraz perfumy w gustownych buteleczkach. Co więcej, specjalnie zaprojektowany blat może być doskonałych pomysłem na zakrycie pralki, która nierzadko źle wpływa na estetykę pomieszczenia.