You are here

Konkurencja to domena każdej branży. Jak wielka konkurencja występuje u Ciebie? Czy jest większa niż dawniej?

Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/includes/menu.inc).
W niektórych branżach jest zatrzęsienie projektów i bardzo ambitnych inicjatyw. Co z tego, kiedy konkurencja jest tam tak ogromna, a projekty tak trudne i obarczone ryzykiem, iż możemy się zniechęcić. Z drugiej strony, skoro zastanowimy się nad branżą, gdzie nie ma konkurencji to będziemy dość długo główkowali, by w ogóle taką odnaleźć. Rzeczywiście, najprawdopodobniej już wszędzie jest spora konkurencja i trudno powiedzieć, iż możemy w jakiejś branży wejść na rynek i by zacząć rządzić niepodzielnie. No chyba, że posiadamy jakieś specjalne umiejętności, znamy rzeczywiście nieznany i egzotyczny język obcy. W przeciwnym razie trzeba się liczyć z ogromną konkurencją.


Otwieranie własnej działalności
Author: The Elite Ayrshire Business Circle
Source: http://www.flickr.com
Taka sytuacja z równą mocą występuje w świecie wirtualnym i rzeczywistym. Jeśli ktoś jest zdania, że otworzy firmę w Internecie i będzie sobie spokojnie żył to może być w błędzie. Jeszcze chyba na początku ery internetowej było to realne. Dzisiaj, niestety nawet freelancer z rzadkimi umiejętnościami musi się liczyć z innymi konkurentami. Wszystkiemu winne portale, które zrzeszają różnej maści „wolnych strzelców”, którzy zgłaszają się do jakiegoś zlecenia. A że konkurencja jest wielka, a stawki często wręcz śmieszne „wygrywa” ten, co jest najtańszy. To niezwykle psuje rynek i sprawia, iż osoby naprawdę solidne, czyli nie najtańsze, ceniące swoją pracę, swoje kompetencje, swój talent i doświadczenie, mają małe szansę, że zostaną wybrani do zlecenia. Zresztą, jeśli ktoś się po prostu ceni nie wykona pracy za pieniądze, jakie proponują niektórzy zleceniodawcy - Vmade.

W realnym świecie, w którym sprawy załatwia się w sposób tradycyjny, nie przez internet, odnajdziemy również wiele branż, gdzie konkurencja jest ogromna, a koszty pracy wysokie, stawki na optymalnym poziomie, lecz terminy naglące. Tak jest na przykład, gdy mówimy o usługach budowlanych - zobacz. Owszem, to bardzo pokaźna dziedzina i ciężko wskazać konkretne firmy, ponieważ to nie w tym rzecz. Najbardziej istotne jest jednakowoż to, iż firmy budowlane (heliodon - budowa domów małopolskie) nierzadko stają do przetargów i są skazane na zaakceptowanie niedobrych warunków. Jeśli tak nie zrobią, inne spółki, jakie zaproponują bardziej konkurencyjne stawki wygrają przetarg i zgarną zlecenie. Bywały już takie przypadki w historii Polski, gdzie do przetargu stawało sporo firm, wygrywała najtańsza, nieznana i niepewna, a skutkiem tego nie wywiązała się z realizacji zlecenia. Czy jest na to sposób? Raczej nie. Dopóki cena będzie najbardziej istotna nic w tym temacie się nie zmieni.