You are here

Kupno własnego mieszkania a wynajem. Jakie są plusy oraz minusy takich rozwiązań?

Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/includes/menu.inc).
Kupno własnego lokum to nie jest prosta decyzja, tym bardziej w dzisiejszych czasach kiedy tak wiele osób ma niepewną sytuację finansową. Decyzję taką poprzedza cała masa analiz zarówno w naszej głowie jak i na papierze. Nasza sytuacja finansowa to jedno, lecz to czy jesteśmy gotowi na tak duże zobowiązanie związane z kredytem często na długi czas, to inna rzecz. Dlatego wiele osób zastanawia się czy tak naprawdę jest sens kupować własne mieszkanie czy lepiej wynajmować stale?

Analizując sytuację młodego człowieka, jaki wynajmuje mieszkanie we Wrocławiu i to z tym miastem ma zamiar związać swoją przyszłość należy powiedzieć, iż problemu ze znalezieniem mieszkania na rynku pierwotnym nie ma żadnego. wrocław apartamenty na sprzedaż ma w ilościach całkiem sporych. Sporo firm deweloperskich buduje w tym mieście i rynek ten prężnie się rozwija. Jednak nie każdy zaraz chce wiązać się na długo z kredytem. No właśnie, taki argument często przemawia przeciwko kupowaniu, jednak gdy o tym pomyślimy dokładniej prezentuje się to zgoła odmiennie. Często bowiem wynajmujemy niewielkie mieszkanie i już za taki niewielki metraż musimy płacić często całkiem sporą sumę. Pomyślmy teraz ile będziemy musieli płacić co miesiąc za lokum choćby z dwoma lub trzema pokojami jak zdecydujemy się założyć rodzinę? Wyjdzie na to, że po przeliczeniu rata kredytu często będzie liczyła mniej aniżeli opłaty za wynajem.

Spodobał Ci się nasz wpis? Więc z pewnością masz zamiar przeglądnąć coś jeszcze. Jeżeli tak, to wejdź w poniższy link i kliknij po źródło (https://www.cosmohomes.es/noticia/nieruchomoci-torrevieja/7499/). Miłej lektury!

Oprócz tego weźmy pod uwagę to, iż spłacając kredyt spłacamy coś co prędzej czy później będzie naszą własnością. Niestety w przypadku wynajmu takiej perspektywy mieć nie będziemy.

odbicie - mieszkania
Author: Lech Karol Pawłaszek
Source: http://www.flickr.com
Sporo ludzi podejmuje kwestię ryzyka związanego z braniem kredytu. Owszem, trzeba powiedzieć od razu, iż musimy liczyć siły na zamiary. Przemyśleć swoją sytuację finansową. Jednak może opłaci się zabezpieczyć na tego typu ewentualność zakupem mieszkania w centrum wrocławia. Nawet jeśli będziemy w złej sytuacji finansowej, zawsze możemy wynająć to mieszkanie i przenieść się gdzieś na obrzeża, lub w ogóle do mniejszej miejscowości blisko miasta, gdzie będziemy płacić o wiele mniej za wynajem.

Podobny interesujący materiał jest przedstawiany w tym miejscu, więc sprawdź na stronie (https://www.swiatnieruchomosci.pl/) i sprawdź, co znajdziesz tutaj. To też jest dla Ciebie zajmujące.

Może być tak, iż nasze mieszkanie w centrum spłaci nie tylko ratę kredytu, ale też w jakiejś części pokryje koszty związanych z potrzebą wynajmu miejsca do mieszkania dla nas.

To tylko nieliczne plusy oraz wątpliwości, które mają młode osoby przed decyzją o zakupie własnego lokum. Natomiast są one często powodem ociągania się z decyzją. Musimy jednak wiedzieć, iż sytuacja na rynku mieszkań potrafi szybko się zmienić. Dlatego też jeśli akurat jest doskonała dla kupującego to nie ma co zwlekać z decyzją.