You are here

Mieszkanie deweloperskie czy z rynku wtórnego? Doradzamy.

Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/includes/menu.inc).
Decyzja, co do lokalizacji naszego lokum, tego gdzie będziemy go stawiać bądź też lokale do kupienia to zawsze nie jest łatwa decyzja. Jeśli bierzemy pod uwagę dom, to zasadniczo należy przemyśleć to, czy będziemy mieszkać na peryferiach miasta i do miejsca pracy dojeżdżali komunikacją miejską lub indywidualnym pojazdem, czy także chcielibyśmy zbudować dom w jakimś miejscu dalej od miasta, na jakiejś wsi i do pracy będziemy jeździć autem, koleją lub autobusem.

Mieszkania deweloperskie w Warszawie
Author: Bill Wilson
Source: http://www.flickr.com
Dlatego też czasami warto przemyśleć czy nie zakupić lokum, które będzie znajdowało się w mieście. Dobra lokalizacja naszego mieszkania pozwoli na to, iż oszczędzimy czas z domu do pracy oraz w trakcie powrotu.

Jeżeli nie jesteś pewien, czy umieszczone na niniejszej witrynie informacje są wystarczająco precyzyjne, to zobacz źródło, które posłużyło do zredagowania tego tekstu.

A mając na względzie jakie zazwyczaj panują w miastach korki, to mieszkanie, do jakiego będziemy mogli dojeżdżać tramwajem bez obawy o to, że utkniemy w popołudniowych korkach, to naprawdę spora zaleta. Należy pamiętać również o tym, ażeby decydować się na taką lokalizację, która będzie świetnie połączona z miastem, to znaczy będzie w pobliżu nas chociaż pojedyncza linia tramwajowa.

Jeśli szukamy mieszkań, jakie są dobrze skomunikowane z innymi częściami miasta, to z pewnością takie mieszkania na sprzedaż Warszawa, Kraków, Poznań czy Wrocław ma w swojej ofercie w naprawdę większej ilości. Możemy naturalnie sprawdzić jak prezentują się ceny w poszczególnych obszarach miasta, w zależności od wielkości mieszkania oraz od tego, czy jest ono z rynku wtórnego ewentualnie też pierwotnego.

Normalnie lokale z rynku wtórnego są mniej kosztowne, jednak często są to stare budowle, niejednokrotnie kamienice lub bloki stawiane w technologii wielkiej płyty. Takie lokale niejednokrotnie będą potrzebowały remontu, co czasami może się przełożyć na podobny koszt, jak w wypadku nowego lokum od dewelopera.

Jeśli poszukujemy czegoś kompletnie nowego, mieszkania, jakie będziemy mogli urządzić od początku, to szukajmy mieszkań z rynku deweloperskiego. Przykładowo takie mieszkania deweloperskie Warszawa, Gdynia, Konin czy chociażby Piła może nam zaoferować w dużej ilości – obecnie zarówno w większych, jak i w mniejszych miastach deweloperzy stawiają nowe budynki.

Dodatkowym atutem takiego nowego budownictwa są niejednokrotnie ekologiczne rozwiązania, parking podziemny lub zewnętrzny w cenie lokalu oraz co bardzo istotne - mamy gwarancję na ten budynek a także nasze mieszkanie.