You are here

Nabywasz mieszkanie? Ważne rzeczy warto wynegocjować na początku

Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/includes/menu.inc).
Wyposażanie czterech kątów nie zawsze jest tak słodkie i łatwe jak mogłoby nam się wydawać. Drażliwe staje się w szczególności wtedy, kiedy to w naszym domu będzie miała osiedlić się też osoba niepełnosprawna. W takim wypadku będziemy musieli szczegółowo zaplanować każde pomieszczenie, tak aby ułatwić poruszanie się tej osoby.

Potrzebne bez wątpliwości będą poręcze dla niepełnosprawnych, które na pewno ułatwią przemieszczanie się po domu. Jeżeli jesteśmy podczas zakupu mieszkania to musimy zdać sobie sprawę z tego, iż absolutnie trzeba zdecydować się na mieszkanie na parterze. Ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, że winda może się w każdej chwili zepsuć i wtenczas niepełnosprawna osoba będzie miała duży dylemat.

Balustrady ze stali nierdzewnej
Source: pixabay
Musimy pamiętać o tym, że czas renowacji dźwigu może wynieść niekiedy parę dni, a transport osoby na wózku inwalidzkim schodami (zobacz odwiedź serwis) mógłby być nieco pracochłonny. Jeśli zamierzamy więc tego uniknąć to powinniśmy nie zastanawiać się nad piętrem na jakim kupujemy mieszkanie. Jeśli będziemy je zaopatrywać to absolutnie musimy umieścić poręcze, tak by inwalida mógł się bezproblemowo przemieszkać. Najważniejsze są także inny udogodnienia, które mogą ułatwić życie. Pamiętajmy o tym, że klamki winny być założone tak, aby niepełnosprawny sobie poradzić. Zdecydowanie najlepsze są balustrady ze stali nierdzewnej i na nie powinniśmy zdecydować się. Bezproblemowo uda nam się je kupić niemal w każdym sklepie online, gdzie na pewno będzie kolosalny wybór. Jeżeli będziemy chcieli wziąć daną rzecz do ręki i upewnić się, że z całą pewnością będzie dla nas wspaniała to musimy udać się do sklepu stacjonarnego.

Nie ważne na które zakupy się zdecydujesz, nie możesz zapomnieć o tym, by przemyśleć każdą kwestię w czasie planowania. Jeżeli zaniedbasz jakąś kwestię to później może okazać się, że będziesz miał bardzo spore kłopoty. W momencie montażu kontaktu czy włącznika od światła nie będzie możliwości zmiany jego położenia. Gdy nie masz zielonego pojęcia jak się za to zabrać to skontaktuj się z architektem, który niezaprzeczalnie już nie raz projektował mieszkanie, w jakim miała zamieszkać osoba z orzekniętym stopniem niepełnosprawności.