You are here

Od czego zacząć budowanie domu? Co należy wiedzieć, o czym powinniśmy pamiętać?

Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/includes/menu.inc).
Budowa własnego domu to ogromna inwestycja w życiu, w przypadku której potrzeba sporo poświęcenia. Co wypada wziąć pod uwagę, rozważając tego rodzaju przedsięwzięcie?

Budowa domu
Author: MGProjekt Pracownia Architektoniczna
Source: http://www.flickr.com
Warto po pierwsze określić, jaki będzie koszt budowy domu.

Czy byłeś zadowolony z tematu powyższego artykułu? Jeśli tak, to podaję także mój link (http://www.estella-shop.eu/16-przescieradlo-zwirnjersey-art-6900) do kolejnej witryny. Zapraszam!

Warto przeprowadzić zrobić wstępne rozeznanie, rozważyć, jakie środki mamy możliwość przeznaczyć na kupno działki, a potem wzniesienie budynku. Koszt budowy domu będzie odmienny w zależności od metrażu jaki nas interesuje. Jeżeli bierzmy pod uwagę projekty domów z poddaszem i podpiwniczeniem zdecydowanie będziemy musieli wyłożyć więcej niż w przypadku budowy niewielkiego domu parterowego. Kolejnym etapem rzecz jasna musi być nabycie działki. Przed jej zakupieniem trzeba koniecznie zgłębić miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który jest dostępny w urzędzie gminy, a czasem na stronie internetowej. Dokument stanowi informację o tym, jaka jest dopuszczalna powierzchnia i linia zabudowy czy kształt bryły budynku.

Ten tekst zawiera fascynujące dane na opisywany temat, lecz jeżeli masz ochotę zgłębić zbliżone aktualności, to dokładnie prześledź solidne informacje (http://www.ulpa.com.pl/kategoria-produktu/maty-i-wykladziny-przemyslowe/maty-na-blaty-robocze-esd/).

Powinno się też otrzymać warunki zabudowy.

W następnym etapie możemy zabrać się za wybór projektu architektoniczno-budowlanego domu. W tej materii mamy dwie opcje do wyboru. Mamy możliwość skorzystania z porady i pomocy wykwalifikowanego architekta, który sporządzi projekt wpisujący się w nasze oczekiwania bądź możemy zdecydować się na kupno gotowego projektu. Wizyta u architekta co oczywiste wiąże się z z koniecznością wyłożenia większej sumy pieniędzy. Na tym etapie powinniśmy zastanowić się, jak pragniemy, by nasz dom się prezentował.

Dostępne są liczne projekty domów z poddaszem, domy podpiwniczone lub nie, a także domki parterowe. Trzeba uwzględnić w rozważaniach, jaki metraż nas interesuje, jaka liczba łazienek jest nam potrzebna, ile pomieszczeń przyda się w przypadku naszej rodziny. Trzeba podkreślić, że musimy nabyć tzw. promesy przyłączeniowe na określone w warunkach zabudowy media. Chodzi głównie o zapewnienie dostawy energii elektrycznej. Musimy zwrócić się z podaniem o takową promesę do lokalnego rejonu energetycznego, który jest właściwy dla określonej miejscowości. Następnie trzeba w starostwie złożyć wniosek o pozwolenie na budowę.