You are here

Odnawialne źródła energii w Twoim domu

Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/includes/menu.inc).
Pompy ciepła są nie tylko ekologiczne, ale wprowadzają spore oszczędności. Taki sposób na ogrzewanie domów, znacznie zyskał w ostatnim czasie na popularności i wcale jej nie traci. Znaczący wpływ ma na to także wzbogacenie tej metody ogrzewania o ogniwa fotowoltaiczne.

fotos - mieszkanie
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com
mieszkania - malunek
Author: Lech Karol Pawłaszek
Source: http://www.flickr.com
pompa (strona internetowa) ciepła to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą ocieplać swoje domy ekonomicznie, a równocześnie troszczyć się o środowisko naturalne. Urządzenia takie jak pompa ciepła można spotkać na rynku w dużej rozbieżności cenowej, co uzależnione jest od tego, jaką mają moc, a także od materiałów z jakich zostały stworzone. Ten rodzaj sprzętu możemy odpowiednio doposażyć, w zależności od funkcji, które będą spełniać pompy. Innym dobrym rozwiązaniem są również panele fotowoltaiczne, które pozwalają zamieniać energię z promieni słonecznych w energię elektryczną. Jest to niezywkle trwałe i wydajne rozwiązanie. Ich odpowiednie zainstalowanie pozwala na długotrwałą, prawidłową pracę nawet przez 25 lat.

Co interesujące, produkowana przez panele fotowoltaiczne energia, na mocy ustawy o odnawialnych źródłach energii, może być skupowana przez elektrownie. W niektórych częściach naszego kraju do pomp ciepła i paneli można otrzymać dopłatę.

Wejdź na ten odnośnik oraz zobacz w treści (http://www.ulpa.com.pl/filtry-nilfisk/) zamieszczony tam artykuł. Są w nim dodatkowe materiały. One także analizują tę problematykę.

Ten rodzaj kredytu z dotacją WFOŚiGW jest wypłacany osobom fizycznym, będącym właścicielami budynku lub wieczystymi użytkownikami. Kiedy budynek jest na etapie budowy, można skorzystać z dofinansowania, jakie pozwoli w nim zamontować system grzewczy oparty o odnawialne źródła energii. Koszty, które mogą być opłacone w ramach owej inwestycji to zakup nowych urządzeń, które będą służyły w ogrzewaniu oraz zrobienie wewnątrz budynku odpowiedniej instalacji, pozwalającej na rozchodzenie się ciepła. Panele fotowoltaiczne mogą być montowane na zadaszeniu, ale też w miejscu dobrze nasłonecznionym na działce, na której stoi dom. W Polsce jest to wciąż niedoceniane źródło energii, mimo że jest stosunkowo tanie, bezpieczne i ma korzystny wpływ na ochronę środowiska naturalnego. Wiąże się to z tym, iż montaż tego typu systemu w domach wciąż nie należy do najtańszych. Należy jednak zwrócić uwagę, że eksploatacja jest nieskomplikowana i niedroga.