You are here

rodzaje opału kominkowego

Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/includes/menu.inc).
Płomień wydobywający się z kominka to klimat, romantyczny klimat i pewna dawka ciepła. Choć palący się żar w kominku kojarzy się głównie z tradycyjnym domem, coraz to więcej osób decyduje się na kominek także w nowoczesnych pomieszczeniach. Jest wiele modeli, dlatego bez komplikacji jest możliwość znakomicie dobrać kominek do własnego wystroju wnętrza. Żar z kominka zagwarantuje ciepło, charakterystyczną atmosferę , a sam kominek z pewnością odpowiednio się skomponuje z resztą mebli i urządzeń.

Kopalnia węgla
Author: Bruce Guenter
Source: http://www.flickr.com
Aby cieszyć się w pełni atutami kominka powinno się korzystać z właściwego i sprawdzonego paliwa. Do palenia w kominku najlepiej stosować drewno, najlepiej sezonowane, to znaczy czekające minimum rok, albo nawet dwa lata w celowo przygotowanych pryzmach. Najbardziej odpowiednie drewno kominkowe jest z liściastych odmian drzew. Buk i dąb spalają się bardzo powoli. Mają dużą wartość energetyczną, przez co nie ma konieczności stale dokładać do ognia. Większe szczapy można wrzucić do kominka w porze wieczoru, a będzie on trzymał ciepło aż do rana. Całkiem przyzwoicie sprawdzają się jako paliwo kominkowe drewna owocowe, przy okazji wydzielają delikatny zapach i niedużo dymu. Najrzadziej na rynku kupić można grab, który ma wysoką wartość opałową, choć wytwarza niewiele ognia. Tak samo jest z jesionem, który choć spala się przyzwoicie, to jest bardzo twardy i trudny w obróbce, dlatego trudno przygotować z niego należyte szczapy.

Popularnym i stosunkowo tanim paliwem jest brzoza, chociaż jej zaleta opałowa jest raczej przeciętna.
brykiet kominkowy to coraz popularniejsze paliwo kominkowe. Brykiet to nic innego jak drewno, a właściwie jego kawałki, sprasowane pod wysokim ciśnieniem, bez domieszek jakichkolwiek spoiw, żywic, lub innych klajstrów. W sklepach jest kilkanaście wersji brykietu, a każdy wytwórca gwarantuje, że produkt nadaje się do spalania w kominku. Na pewno można brać pod uwagę brykiet z drzew liściastych.zobacz tu kopalnia kruszywa kopalnia kruszywaPosiada niezwykle małą wilgotność, porządnie i długo się pali. Łatwo go przechowywać, gdyż ze względu na ukształtowanie absorbuje mało miejsca. Brykiet wypalamy z mniejszym niż w wypadku drewna, dopływem powietrza, nie może być jednak nazbyt mały.