You are here

W jaki sposób można sobie radzić z różnymi przeszkodami podczas wykonywania instalacji w terenie.

Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/includes/menu.inc).
Rury pełnią istotne zadanie w różnego rodzaju instalacjach. Nimi doprowadza się do różnych budynków na przykład wodę czy gaz ziemny, a z powrotem odbiera ścieki. Często się zdarza, że takie instalacje muszą być przeprowadzane na dalszą odległość, a po drodze mogą się zdarzyć nieplanowane przeszkody.

Do niedawna jeszcze ich pokonanie wiązało się z dużym nakładem pracy i kosztami, bo albo było je trzeba ominąć w jakiś sposób, albo kopać głębiej. Aktualnie nowoczesne technologie pozwalają na to, żeby nawet na długich odcinkach bez żadnego problemu dawać sobie radę, przy stosunkowo niewielkim nakładzie jeśli chodzi o koszty i pracę. W celu pokonania różnych przeszkód, jak na przykład różnego rodzaju obiekty, lasy, ulice czy rzeki stosuje się bardzo często najróżniejsze przewierty. Ich dużym plusem między innymi to, że nie trzeba robić dużych wykopów, wiążących się nie tylko z samymi pracami przy nich, lecz utrudnieniami na powierzchni gruntu i koniecznością jej regeneracji. Poza tym przy takich odwiertach dużo mniej będzie cierpieć środowisko naturalne - .

Uwaga! Budowa
Author: Luis Romero
Source: http://www.flickr.com
W przypadku niewielkich odległości, do kilkudziesięciu metrów bardzo dobrze będą się sprawdzać przewierty sterowane. Robi się je najczęściej przy przewodach kanalizacyjnych oraz kolektorach. W stosunku do innych metod charakteryzują sporą łatwością i prostotą wykonania, oraz mniejszym zapotrzebowaniem jeśli chodzi o miejsce na budowie.

Sama technika przewiertu polega na tym, że robi się dwa otwory w ziemi o odpowiedniej głębokości, w jeden z nich wkładając dedykowaną maszynę. Maszyna (zbiorniki nierdzewne produkcja) ta w pierwszym etapie przeciska pilotową żerdź na drugą stronę, a w kolejnych powstały wcześniej otwór zostanie rozszerzany i wypełniany rurami o odpowiedniej średnicy. Doświadczona firma budowlana Żory, która dysponuje odpowiednim sprzętem, da sobie radę z każdym projektem tego typu. Przy takich pracach ogromne znaczenie oprócz sprzętu mieć również będzie doświadczenie załogi, z tego też powodu przy szukaniu wykonawcy warto się zorientować, co umieją jej pracownicy.