You are here

Wyrównanie szans – infrastruktura dla osób z niepełnosprawnościami

Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/includes/menu.inc).
Z pewnością wszyscy znamy fraszkę Jana Kochanowskiego traktującą o zdrowiu: że to ogromny skarb, jaki trzeba ogromnie cenić, a jaki tak ostatecznie doceniamy dopiero wtedy, kiedy zostanie on nam odebrany. Zdrowie to dla każdego z nas kwestia bardzo ważna, niezależnie od tego, czy żył w renesansie czy w XXI wieku. Robimy co się da, by zapewnić swoim bliskim jak najlepsze zdrowie, chodzimy do lekarzy, łykamy suplementy, czasem to nie wystarcza – czasami nie mamy żadnego wpływu na zdrowie. Po prostu rodzimy się z określonym stanem zdrowia, jaki pomimo naszych najlepszych chęci generalnie wcale nie może ulec zmianie na lepsze. Jest tak w przypadku każdego rodzaju niepełnosprawności.

tableau - uchwyt
Author: Cersanit
Source: Lazienkaplus.pl
Niepełnosprawność to nie jednostka chorobowa – to, iż człowiek przychodzi na świat bez ręki nie robi z niego kogoś mniej wartościowego. O tym należy mówić jak najgłośniej, bowiem sporo osób, w tym także z niepełnosprawnościami zdaje się o tym nie pamiętać. Takie osoby mogą całkowicie zwyczajnie żyć, jednak potrzebują one odpowiedniego dopasowania swojego środowiska życia do swoich niepowtarzalnych potrzeb, tak, aby mogły żyć samodzielnie. Przykładem takiego dostosowania przestrzeni czy to w mieszkaniach czy miejscach publicznych są specjalne uchwyty dla niepełnosprawnych. Zdaje się, że zazwyczaj da się spotkać w toaletach.

Masz trochę wolnego czasu i masz ochotę poszerzyć wiedzę z powyższego tematu? Zatem wejdź w hiperłącze do artykułu (http://restauracja-laura.pl/) i tam delektuj się drobiazgowymi wiadomościami.

Czemu są one tak istotne? Dzięki nim osoby o ograniczonej sprawności mają możliwość same zatroszczyć się o swoją toaletę, umyć, załatwić, dokonać wszelkiego rodzaju zabiegi pielęgnacyjne. To bardzo istotne, taka samodzielność w trakcie odbywania tak osobistych czynności. Uchwyty (sprawdź tutaj) dla osób niepełnosprawnych sprzedawane są w niezwykle szerokim asortymencie, poprzez co można doskonale dobrać je do indywidualnych oczekiwań każdej osoby niepełnosprawnej.

Jednak uchwyty dla niepełnosprawnych to tylko nieliczne z wielu ułatwień, które da się wyszukać w odpowiednich sklepach – czasem w ich ofercie jest także transport a także montowanie wind dostosowanych do potrzeb osób niecieszących się pełną sprawnością; specjalne podjazdy, nowoczesne wózki a także samobieżne pojazdy. Należy troszczyć się o to, by osoby niepełnosprawne nie zostały wykluczone ze społeczeństwa poprzez blokady architektoniczne (więcej).