You are here

Zakładasz system ogrzewania w swoim domu?

Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/includes/menu.inc).
Piec na pelet to koszt mniej więcej kilku albo nawet paręnastu tysięcy złotych. Co zatem wyselekcjonować i na co kierować uwagę podczas zakupu, ażeby nie były to pieniądze wyrzucone w błoto? Którymi regułami się pokierować, selekcjonując kocioł na pelet?


ogrzewanie
Author: AURATON
Source: AURATON
Kotły określone do palenia peletu są na ogół sprzedawane z automatycznymi podajnikami a także zbiornikami opału (dodatkowe info na ). Podajniki mają za zadanie dostarczać paliwo ze zbiornika do paleniska. W asortymencie są ślimakowe czy też pneumatyczne. Te drugie umożliwiają transportowanie peletu na odległość paręnastu czy też nawet kilkudziesięciu metrów. Dzięki temu opał może być magazynowany w dużej odległości od kotłowni, na przykład w odrębnym pomieszczeniu bądź w zbiorniku postawionym na zewnątrz. Warto wygospodarować duże wnętrze na paliwo, albowiem można zaopatrzyć się w jego zapas na cały sezon grzewczy w okresie, kiedy jego cena jest najmniejsza.

Większa część kotłów na pelet to sprzęty jednofunkcyjne, zasilają tylko instalację grzewczą.

Jeśli zainteresował Cię prezentowany artykuł, kliknij koniecznie tutaj, ponieważ świetna treść z pewnością też jest godna polecenia.

Ażeby mogły przygotowywać wodę do mycia, trzeba do nich dokupić odpowiedni zasobnik. Osobliwością są kotły z wbudowanym zasobnikiem. Nie warto nabywać pieca o mocy większej aniżeli określona w projekcie domu, bowiem przez większą część sezonu grzewczego winien pracować z mocą nominalną. Będzie wtenczas osiągał najwyższą sprawność, a więc z porcji paliwa uzyskiwał najsporzej energii. Dzięki takiemu rozwiązaniu zużycie peletów będzie mniejsze i do powietrza trafi mniej zanieczyszczeń wynikających z procesu palenia -


W ofercie wytwórców pojawia się coraz więcej pieców niedużej mocy – nawet kilkukilowatowych. Taka moc starczy do ogrzewania odpowiednio ocieplonego domu.

Z pewnością będzie interesować Cię następująca strona (https://zdrowie-dom.pl/33-jonizatory-wody), wyszukasz tam wiele zajmujących informacji. Miej na uwadze, że jest stale uzupełniana.

Jeśli kocioł na słomę (zajrzyj tutaj) ma także podgrzewać wodę do mycia, jego moc winna być większa (na ogół powyżej 20 kW).

Pelety to granulat produkowany z odpadów drzewnych: trocin, drzazg lub zrębków, sprasowanych pod wysokim ciśnieniem, bez dodatków tj. lakiery. Ma on formę laseczek o średnicy od 6 do 25 mm i długości do kilku centymetrów. Kategoryzuje się je do grupy ekologicznie czystych paliw z biomasy. Mało tego, piece do spalania peletów montowane w jednorodzinnych budynkach mogą być bezobsługowe i wtedy umożliwiają tak samo wygodną eksploatację jak dla przykładu piece na olej opałowy.