You are here

Zamierzasz kupić lokum mieszkaniowe lecz spieszy ci się? Kup takie, które jest już wykończone

Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/includes/menu.inc).
W momencie, gdy podejmie się decyzję o kupieniu lokum mieszkalnego, staje się przed niełatwym dylematem. Jak znaleźć optymalny lokal dla siebie oraz bliskich? Gdzie mieszkać? Decydować się na lokum nowe czy z rynku wtórnego? To wszystko okazuje się niesamowicie ważne, podczas dokonywania wyboru trzeba brać to pod uwagę, żeby potem być naprawdę zadowolonym.

Dzisiejszy rynek nieruchomości (poznaj promocję na mieszkanie archicomu na krzykach) okazuje się bardzo urozmaicony oraz rozległy, bo takie lokale cieszą się sporym wzięciem. Dzisiaj bez problemu zakupi się domy używane, jak także nowe. mieszkania na sprzedaż ((poznaj tutaj)) są niesamowicie zróżnicowane, dzięki czemu każdy klient odnajdzie budynek idealny dla swoich potrzeb. Ludzie często wymieniają lokale mieszkalne, szukając wyższych standardów oraz udogodnień, dzięki czemu wśród budynków używanych mieści się dużo interesujących opcji. Jeżeli mimo wszystko chce się zamieszkać w czystym i świeżym budynku, najlepiej poszukać nowego lokum, przykładowo od dewelopera.

Mieszkanie
Author: Eduardo
Source: http://www.flickr.com
Doskonałą alternatywą w przypadku osób, które pragną nabyć lokal mieszkalny, lecz zależy im na szybkim wprowadzeniu się do wnętrza, okażą się wykończone mieszkania. To tak zwane lokale „pod klucz”, gdzie należy tylko umieścić swoje meble i można od razu zamieszkać. Podobne mieszkania są nieco droższe niż te w stanie surowym, lecz nie trzeba przejmować się żadnymi robotami wykończeniowymi oraz poszukiwaniem fachowców: deweloper wszystkim zajmie się osobiście. W takim mieszkaniu – w zależności od wersji, którą zakupimy – będą już położone panele lub ładne podłogi, płytki, kafelki, jak również pomalowane ściany. Niemniej należy wszystko przeliczyć, aby sprawdzić, czy się nie przepłaca.

Do niedawna jeszcze lokal dostawało się w stanie surowym, ewentualnie była zamontowana ubikacja i umywalka. W takim lokalu było trzeba wszystko zrobić potem własnymi siłami, co miało swoje minusy oraz plusy. Dużą zaletą takiej opcji jest to, że mieszkanie można wykończyć właśnie tak jak będzie się chciało, a nie jak wymyśli to ktoś inny. Lecz trzeba w to włożyć sporo pracy, ale także i pieniędzy, ponieważ na kompleksowe wykończenie niedużego nawet czterdzieści tysięcy złotych spokojnie można wydać. I często będą to środki, jakie trzeba wcześniej odłożyć, bo rzadko kiedy udaje się dostać na nie kredyt, ten z reguły jest brany jedynie na sam zakup. Jednak w ciągu ostatnich lat sytuacja znacznie uległa zmianie, i obecnie firmy deweloperskie coraz ostrzej walczą o klientów, aby tylko mieszkania szybciej sprzedać.

Dopiero jeśli wiemy, co, w którym miejscu i za ile pragniemy zakupić, możemy przejść do etapu ostatecznego wyboru mieszkania. Warto przy tym zwracać uwagę na układ pomieszczeń jak też ich ustawność, pamiętając przy tym o zwróceniu uwagi na widok za oknem oraz kwestię światła słonecznego. Jedni preferują gdy do sypialni wpada wschodzące słońce, pozostali wprost na odwrót. Praktycznymi dodatkami mogą być balkon i piwnica bądź komórka lokatorska. Nie są to elementy niezbędne do komfortowego zamieszkania, ale ułatwiające życie (czytaj więcej).