You are here

By zapełnić pustki w swoim ogrodzie postaw w nim domek na narzędzia

Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/includes/menu.inc).
Stawiając własny dom nie zapominajmy o zagospodarowaniu miejsca poza nim. Zwłaszcza, gdy za domem mamy ogród lub ogródek, nie możemy zostawić go samemu sobie, gdyż o naturę trzeba troszczyć się. Co może być lepszego od pójścia z rana albo przed zachodem Słońca do swojego ogrodu, żeby odprężyć się razem z rodziną? Dlatego w tym artykule pogadamy odrobinę o tym jak możemy zagospodarować przestrzeń za domem.

materiał drewno
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com

Najefektywniejszą metodą na zorganizowanie miejsca na narzędzia jest postawienie domku na narzędzie, w jakim można składać również pozostały sprzęt ogrodowy, nieużywane meble, zabawki dziecięce i inne rzeczy, jakich nie chcemy przechowywać w domu. To rozwiązanie nie dość, iż pomoże Ci utrzymać porządek w ogrodzie, lecz co więcej może być intrygującym elementem twego ogrodu. Jeżeli trochę się postarasz będziesz w stanie zbudować domek, który będzie tworzył pewną całość z przyrodą. Wiedz, iż domek narzędziowy powinien mieć wymiary nie mniejsze niż 200x130x100, aby w minimalnym stopniu spełniał swoje podstawowe funkcje (jak przechowywanie kosiarki oraz drobnych narzędzi). W sprzedaży zobaczysz domki z narzędziami o wymiarach 200x300, w takich można przechować dodatkowo rowery, zabawki dzieci oraz meble ogrodowe. Decydując się na materiał z którego ma być zrobiony domek musisz pomyśleć czy będzie on wpasowywał się w styl ogrodu i domu. Drewniana narzędziownia zapewne bez żadnych kłopotów będzie pasowała do otoczenia. Metalowy domek pasuje do ogrodów zagospodarowanych w nowoczesnym stylu, zaś plastikowy jest jedynie alternatywą dla tych, którzy nie lubią konserwacji. Jednakowoż lepiej trzymać taki domek daleko od wzroku człowieka, gdyż marnie komponuje się z naturą. Jeśli zdecydujesz się na domek drewniany pamiętaj, iż nie może stać na mokrej ziemi. Grunt pod domkiem musi zostać zagęszczony i odizolowany od wody. Dobór stylu to już tylko twoja inwencja twórcza. Natomiast jeżeli masz małe dzieci, warto żebyś rozpatrzył kwestię zakupienia placu zabaw. Przydomowe place zabaw dla dzieci są świetnym elementem, jaki zezwoli dzieciakom na beztroską zabawę we własnym ogródku pod twoim bacznym okiem. Gdy Ty będziesz podlewał rośliny, automatycznie będziesz spędzać czas z rodziną.

Jeśli masz za domu własny ogród, warto go w jakiś sposób zapełnić, tchnąć tam odrobinę życia. Postawienie domku na narzędzia oraz (jeśli posiadasz dzieci) placu zabaw sprawi, że poczujesz się lepiej i zapełnisz pustki w ogrodzie.