You are here

zastosowanie drzewa na fasady

Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/includes/menu.inc).
Fasady z drewna są coraz to bardziej modne. Deski elewacyjne mogą być kładzione na całej elewacji, lub na jej kawałku. W ciągu minionych kilku lat coraz popularniejsze staje też drewno modyfikowane termicznie.
Drewno elewacyjne musi być wytrzymałe na warunki pogodowe i zniszczenia biologiczne spowodowane grzybami i szkodnikami.

Deska tarasowa
Author: Wolfcraft
Source: Lange Łukaszuk s.j.
Deski elewacyjne zdołają być zestawione poziomo, pionowo, bądź pod kątem. Drewno jest budulcem jaki poszerza się i kurczy pod działaniem wilgoci, dlatego składając je, trzeba zostawiać między nimi kilka milimetrów rozstawu, żeby zapewnić im niewielki ruch.
Elewację drewnianą można mocować do wszelkiego typu ściany. Na ogół wykorzystuje się ruszt z drewna zbudowany z takiego samego rodzaju drzewa co fasada, precyzyjnie zaimpregnowanego. Jeśli potrzebuje tego ukształtowanie desek elewacyjnych, wykorzystuje się ruszt krzyżowy - więcej tutaj.

Deska tarasowa jest impregnowana pod ciśnieniem i malowane przez producentów, inne powinno się zaimpregnować przed składaniem. Drewno dobrze zabezpieczone i wentylowane będzie cieszyć pięknym wizerunkiem przez długie lata. Długość desek trzeba dostosować do potrzeb danej elewacji. Powszechne w tej chwili profile żaluzjowe posiadają nieco inne podziały aniżeli tradycyjne deski - oferta ze strony Gepetto.

Drewniane tarasy konstruuje się chętnie, bo ich przeprowadzenie nie jest zbyt mozolne. Nastręcza jednak doboru odpowiedniego gatunku drzewa i dokładnego montażu. Za to zyskujemy taras trwały, efektowny i taki, po którym nawet w chłodniejsze dni jest możliwość przechadzać się bez butów. Podstawa pod drewniany taras musi być solidny, twardy i pewny. O tym, czy taras będzie piękny również po kilku latach, decydują pewne zabiegi pielęgnacyjne.

Dwa razy do roku konieczna jest gruntowna pielęgnacja. Trzeba dokładnie umyć taras myjką ciśnieniową, a potem położyć olej, który się wykorzystuje do pokładów jachtów.

Kliknij w tym miejscu, sprawdź ofertę (http://www.multibed.pl/dla-inwestorow-nieruchomosci/) naszej firmy a na pewno znajdziesz coś ciekawego. Mamy bardzo niskie ceny, więc nie będziesz żałować!

Taras drewniany to użyteczne miejsce wypoczynku i element zdobniczy domu. Tarasy drewniane świetnie komponują się z detalami wykończenia domu i roślinami w ogródku.

Ciekawi Cię ten artykuł? Jeśli tak, to odwiedź źródło wypełnienie do puf a przeczytasz tam interesujące informacje, które na długo zapamiętasz.

Jeśli dodatkowo weźmiemy pod uwagę to, że konstrukcja tarasu drewnianego jest wyjątkowo szybka, a deski tarasowe są stosunkowo tanie, to warto się na niego zdecydować.