You are here

Zimne, minimalistyczne, jasne? – a więc jakie są dzisiejsze aranżacje

Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/karenmogul.com/includes/menu.inc).
Jeśli dobrze przyjrzymy się współczesnym wnętrzom z pewnością dostrzeżemy konkretne cechy, jakie w tego rodzaju pomieszczeniach dominują, nawet bez dużej wiedzy na temat aktualnie panujących trendów jeśli chodzi o aranżację wnętrz.

dekoracje - krajobraz
Author: Jarosław Pocztarski
Source: http://www.flickr.com
rzut - mieszkania
Author: Lech Karol Pawłaszek
Source: http://www.flickr.com
Rzecz jasna da się zauważyć swoistą geometrię i poniekąd również surowość tego typu wnętrz. Wiąże się to w rzeczywistości z wykorzystywaniem prostych form i konstrukcji. Bez względu więc czy będzie to umywalka w łazience czy fotel w pokoju – we współczesnych wnętrzach przeważają geometryczne kształty, dzięki którym łatwiej odpowiednio modelować przestrzeń. Weźmy dla przykładu taki produkt, którym jest bateria paffoni, czy jeszcze lepiej – kabina kwadratowa w łazience. Ma ona równe wymiary, co sprawia, że z dokładnością do centymetra możemy rozplanować jej rozmieszczenie w łazience. Dodatkowo cechuje ją ciekawy design – klasyczny, ale jednocześnie wykonany z dbałością o detale. Najważniejsze jest również zastosowane wysokiej jakości materiałów do wyprodukowania tego rodzaju elementów, dzięki czemu kabina jest niezawodnym i nieodłącznym elementem łazienki.

Oprócz regularnych, czy geometrycznych kształtów w nowoczesnych wnętrzach można także wyróżnić charakterystyczne cechy jeżeli chodzi o kolorystykę tego typu pomieszczeń. Prawdą jest stwierdzenie, że dominującym kolorem jest rzecz jasna biały i wszelkie jego odcienie, choć modne są także inne „zimne” odcienie, jak na przykład szary, żółty, czy też niebieski.

O problemach dotyczących rozmaitych tematyk dowiedzieć się można z sieci. Wówczas wystarczy przeczytać artykuł o przedstawianym zagadnieniu oraz przedstawić szczegóły (http://www.maragency.pl/kategoria/oczyszczalnie/variocomp-n-(gminne)/5).

Rozpowszechnionym trendem, jaki można dostrzec jest zestawianie ze sobą przeciwstawnych kolorów, jakie mają zaakcentować czy to konkretne meble, czy poszczególne części pomieszczenia. Stąd też na przykład w kuchni, gdzie przeważającym kolorem jest biały mogą być postawione żółte krzesła, zachęcające do wizyty przy stole, natomiast w salonie, gdzie królują różnego typu odcienie szarości, może na środku być ustawiona niebieska czy też czerwona kanapa, zachęcająca do wypoczynku.

W nowoczesnych wnętrzach dosyć często dominuje także minimalizm. Oznacza to, że właściciele takich pomieszczeń ograniczają się jedynie do podstawowych mebli czy też elementów ozdobnych, pozostawiając wiele wolnego miejsca, bez absolutnie żadnych detali.